photo sharing and upload picture albums photo forums search pictures popular photos photography help login
Osmund Enga | all galleries >> Galleries >> Klaveness_Bougainville > Dumaguete 019.jpg
previous | next
25-JUN-2007

Dumaguete 019.jpg

Sikkert en kjent innseiling for mange. Byen var liten og fredelig. Syd-filippinene og de mindre havnene der var jo svært populære steder å komme til. Selv om Manila med "San Miguel Garden", "Pissakroken" eller "Alhoa inn", og Cebu gikk nå an.
Men å laste kopra var nå ikke så moro, med denne "kopralusa" overalt, særlig i maten. Men det var jo proteiner og sikkert ufarlig kosttilskudd! Trur kopraen ble brukt av Proctor & Gamble til såpeproduksjon, eller noe lignende.


other sizes: small medium original auto
comment | share
filipina77 24-Sep-2007 18:16
Hello!
Jag älskar Dumaguete! :))
sverre.olsen 17-Sep-2007 16:30
husker dumaguete godt .husker jeg ikke feil så var det ei sjappe no 3 eller 4 fra styrbord som vi kalte for stavanger sjappa.jeg var om bord i bronxville den gangen. og en resturang som lå litt utenforbyen som het nordpol.jeg husker en artig historie .3 mann på stillinga på babord side .med hummla (rustpikke) den gikk javnt og trutt .båsen skulle hente dem opp til mat ingen der .di hadde bunnet hummla fast i stillinga og gått på første sjappa og tatt seg en san miguel.ikke dumt eller va.?????