photo sharing and upload picture albums photo forums search pictures popular photos photography help login
Topics >> by >> trk_aksyon_flmler

trk_aksyon_flmler Photos
Topic maintained by (see all topics)

Gelmiş geçmiş en iyi Türk yapımı aksiyon ve macera filmlerini araştırdık. Bu içeriğimizde macera dolu sahneleri ve doyumsuz aksiyonlarıyla öne çıkan Türk filmleri yer alıyor. İşte heyecan dolu bir film izlemek isteyenler için önerdiğimiz en iyi Türk yapımı aksiyon ve macera filmleri...

1. Sıfır Bir (2020) – IMDb: 6.7
2020 yılının en çok izlenen sinema filmlerinden biri olan Sıfır Bir’de suç dünyasını arkalarında bırakarak İzmir’e yerleşen Savaş ve Cihat’ın aksiyon dolu hikayesi anlatılıyor. Savaş, Cihat ve Azad legal işlere yönelerek yeni bir düzen kurmanın peşindedirler. Ancak bu yeni dünyada haksızlıklar ve zalimler onların peşini bırakmaz. Savaş ve arkadaşları ise bu zulme son vermeye çalışacaklardır.
Sıfır Bir Filmi Hakkında Merak Edilenler ve Tüm Detaylar
Tür: Dram, Aksiyon
Yönetmen: Kadri Beran Taşkın
Oyuncular: Savaş Satış, Onur Akbay, Hiro Hami
2. Türk İşi Dondurma (2019) – IMDb: 6.4

Tarihi bir konuyu ele alan bu macera filminde Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün birinci dünya savaşı sıralarında yaptığı kahramanlıklar anlatılıyor. Ülkelerinden uzakta yaşayan iki Türk burada geçinmeye çalışırlarken birinci dünya savaşı başlar. Hemen ülkelerine dönüp orduya katılmak isterler ancak Avustralya hükümeti buna izin vermez. Bu sırada Avustralya’dan toplanan asker Çanakkale’ye gidecektir. İki kahraman Türk ise savaşı Avustralya topraklarına taşıyacaklardır.
Tür: Tarihi, Dram, Macera
Yönetmen: Can Ulkay
Oyuncular: Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu
3. Cinayet Süsü (2019) – IMDb: 6.7
En iyi yerli polisiye filmler listesinde de bulunan Cinayet süsü filminde gizemli bir katilin izini süren cinayet büro elemanlarının komedi ve macera dolu hikayeleri anlatılıyor. Katil hakkında hiçbir delil ve iz bulamayan Cinayet Büro’ya yardım amaçlı bir suç uzmanı gönderilir. Göreve başlayan suç uzmanı “Dizdar Koşu” kendine has yöntemleriyle cinayet zincirini çözmeye çalışır.
Tür: Polisiye, Komedi
Yönetmen: Ali Atay
Oyuncular: Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt
4. Çiçero (2019) – IMDb: 6.6
Aksiyon dolu bu macera filminde İkinci Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren İlyas Bazna isimli casusun serüvenleri anlatılıyor. Savaş sırasında Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliğinde çalışan Bazna Almanlar için casusluk yapmaya başlar. Çiçero kod adıyla anılan Bazna getirdiği malumatlarla savaşa direk etki eder.
Tür: Tarihi, Savaş
Yönetmen: Serdar Akar
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Burcu Biricik, Ertan Saban
5. Organize İşler Sazan Sarmalı (2019) – IMDb: 6.0
İlk filmi ile Türk sinema dünyasına damga vuran Organize İşler Serisi bu yeni filmde aksiyon ve komedi dolu olayları izleyicilerine sunuyor. Filmde Asım Noyan ve çetesi bu sefer içlerinden birinin dolandırılması sonrası harekete geçiyor. Dolandırılan isim ise Asım Noyan’ın müstakbel damadıdır.
Tür: Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Oyuncular: Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola
6. Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı (2019) – IMDb: 3.9
2020 yılına damgasını vuran başarılı yapım vizyona girdiği daha ilk günden itibaren izlenme rekorları kırmaya başlamıştır. Fatih Sultan Mehmet devrinde geçen hikaye dönemin akıncılarının bir görev üzerine balkan coğrafyasında yaptığı kahramanlıkları ve yiğitlikleri anlatmıştır. Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı en iyi Türk aksiyon – macera filmlerinden biridir.
Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Tür: Tarihi
Yönetmen: Kamil Aydın
Oyuncular: Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Ece Çeşmioğlu
7. Sultanın Sırrı (2010) – IMDb: 4.6
2. aksiyon filmleri izle ’ın mükemmel dehası ve sırlarıyla dolu hayat hikayesi ve sakladığı gizli bir hazinenin peşine düşen Amerikan ajanları filmde anlatılmıştır. İstanbul’un altında yatan büyük tarihi gözler önüne seren dehlizler ve kanallarda çekimleri yapılan film aksiyon sahneleriyle de dikkat çekmektedir. Yönetmenliğini Hakan Şahin’in yaptığı macera filmi Sultanın Sırrı muhteşem senaryosuyla en iyi Türk yapımı filmlerden biridir.
Tür: Aksiyon, Biyografi, Macera
Yönetmen: Hakan Şahin
Oyuncular: Mark Dacascos, Emanuel Bettencourt, Sinan Taymin Albayrak
8. Deliler Fatih’in Fermanı (2018) – IMDb: 5.6
Osmanlı ordusunun en gözü kara savaşçıları olan Deliler canlarını ortaya koyup savaş meydanına atılırlardı. İşte tarihin gerçek kahramanlarını beyaz perdeye aktaran aksiyon ve macera dolu bu film en iyi Türk yapımı filmlerdendir. Ünlü yönetmen Osman Kaya’nın önderliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Erkan Petekkaya, Cem Uçan ve İsmail Filiz yer almıştır.
Tür: Tarihi, Aksiyon
Yönetmen: Osman Kay
Oyuncular: Erkan Petekkaya, Cem Uçan, İsmail Filiz
9. Ali Baba ve 7 Cüceler (2015) – IMDb: 5.8
Türk komedisinin başarılı isimlerinden Cem Yılmaz’ın hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstlendiği Ali Baba ve 7 Cüceler filminde Zafer Algöz, Irina Ivkina ve Çetin Altay gibi isimler rol almıştır. Filmin konusu Ali Şenay ve kayınbiraderi İlber’in iş dünyasına hızlı bir atılımla girişmeler ve soluğu Sofya’da bir fuarda alırlar. Bahçe süsü küçük cüceler satan Ali ve İlber Rusya’nın en büyük mafyalarından Boris Mancov’a bulaşırlar. Tabi ki bu iş karşılıksız kalmaz ve ikili büyük bir maceranın içine düşerler.
Tür: Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Cem Yılmaz
Oyuncular: Cem Yılmaz, Irina Ivkina, Çetin Altay
10. Ejder Kapanı (2010) – IMDb: 6.5
Sinema dünyasının başarılı ismi Uğur Yücel’in altında imzası bulunan film Aksiyon ve macera türünde son yılların en iyi filmlerinden biri olmuştur. Oyuncu kadrosunda Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, ozan Güven ve Uğur Yücel’in yer aldığı film hem kadrosu hem de aksiyon dolu senaryosuyla dikkat çekmektedir.
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Uğur Yücel
Oyuncular: kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Ozan Güven
11. Deli Yürek: Bumerang Cehennemi (2001) – IMDb: 6.6
Ünlü yönetmen Osman Sınav imzalı unutulmaz filmlerden biri olan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi dizi tarihinin en iyi karakterlerinde Yusuf Miroğlu’nun ana karakter olduğu bir filmdir. Asker arkadaşının düğünü için doğuya giden Yusuf Miroğlu düğün günü arkadaşının öldürülmesine şahit olur. Bunun üzerine harekete geçen Miroğlu terör çetesine darbe vurabilmek için özel kuvvetlerden yardım alarak sonu bilinmeyen bir maceranın içine girişir. Filmde Miroğlu karakterine başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu hayat verirken Selçuk Yöntem ve Oktay Kaynarca’da rol almıştır.
Tür: Aksiyon, Dram
Yönetmen: Osman Sınav
Oyuncular: Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Kenan İmirzalıoğlu
12. Meteler (2019) – IMDb: 6.7
En iyi Türk aksiyon ve macera filmleri listesine başarılı savaş sahneleriyle girmeyi başaran Meteler filmi gerçek ve yaşanmış olaylardan esinlenerek sinemaya yansıtılmıştır. Afrin operasyonların da 8 kişilik bir asker Timi’nin amansızca mücadelesi ve kahramanlıkları izleyicilere aktarılmıştır. Başarılı yönetmen Burak Akyol’un eseri olan filmin oyuncu kadrosunda Gökhan Mumcu Serhan Çeliker ve Gürcan Karaca gibi genç aktörlerimiz yer almıştır.
Tür: Savaş filmi, Aksiyon
Yönetmen: Burak Akyol
Oyuncular: Gökhan Mumcu, Serhan Çeliker, Temmuz Gürkan Karaca
13. Direniş Karatay 2018) – IMDb: 6.9
Selçuklu Devleti için kara günlerin başlangıcı olan Alaaddin Keykubat’ın ölümü sonrası Moğol saldırılarının artarak devam etmiştir. Bu sırada Sultan Gıyaseddin’in beceriksiz yönetimi Emir Celaleddin Karatay’ın omuzlarını büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Elinden gelen her şeyi ortaya koyup Moğol’a karşı Anadolu’da büyük bir direniş başlatan Emir Celaleddin Karatay’ın uğraşları filmin konusu olmuştur. Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan ve Yurdaer Okur’un yer aldığı Türk aksiyon ve macera filmi başarılı yönetmen Selahattin Sancaklı imzalıdır.
Tür: Macera, Aksiyon, Tarihi
Yönetmen: Selahattin Sancaklı
Oyuncular: Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur
14. Kara Bela (2015) – IMDb: 6.9
Komedi ve macerayı bir araya getiren Kara Bela filmi 2015 yılının en çok izlenen yapımlarından olup başrollerinde Cengiz Bozkurt, Seda Bakan ve Erkan kolçak Köstendil yer almıştır. Ünlü yönetmen Burak Aksak imzalı filmin konusu ise Kudret’in gördüğü bir rüya üzerine kara bela adını verdiği otomobiline atlayıp Antep’e doğru yola çıkmasıyla başlayan ve sonrasında yol arkadaşlarıyla beraber yaşadıkları türlü aksiyon ve maceraları anlatmıştır.
Tür: Komedi
Yönetmen: Burak Aksak
Oyuncular: Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil
15. Son Osmanlı Yandım Ali (2007) – IMDb: 7.0
Osmanlı’nın son günlerinde İstanbul’un en büyük Kabadayılarından Ali bu işgalden kurtuluş olmadığını düşünerek Viyana’ya gitmeyi düşünür. Ancak o sıralarda karşılaştığı Mustafa Kemal Paşa’nın telkinleriyle Kurtuluş Savaşı mücadelesi için en önemli isimlerden biri olur. Düşmana karşı her gün maceradan maceraya atılan Ali mücadeleyi bile sevdiği kıza tercih edip Anadolu’ya geçmenin yollarını aramaya koyulur. Başrolünde Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı Türk aksiyon ve macera filmi “Son Osmanlı Yandım Ali” başarılı yönetmen Mustafa Şevki Doğan’ın eseridir.
Tür: Tarihi, Savaş
Yönetmen: Mustafa Şevki Doğan
Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Emin Boztepe
16. Soyguncular (1973) – IMDb: 7.3
Yeşilçam filmleri içerisinde parlayan aksiyon ve macera filmi “Soyguncular” 1973 yapımı olup başrollerinde Ediz Hun, Filiz Akın, ve Ekrem Bora yer almıştır. Dönemin başarılı yönetmen ve yapımcısı Türker İnanoğlu’nun eseri olan filmin konusu Fabrikanın kasasını soyma planları yapan Belma’nın fabrikada sekreterlik yapan ve patronun oğlu Erol’la sevgili olan Selma’nın yerine geçmesiyle başlayan olayları anlatmaktadır.
Tür: Macera
Yönetmen: Türker İnanoğlu
Oyuncular: Ediz Hun, Filiz Akın, Ekrem Bora
17. Ölümlü Dünya (2018) – IMDb: 7.7
Son yılların en iyi komedi ve aksiyon filmlerinden biri olan “Ölümlü Dünya” filmi karakterlerin maceradan maceraya atıldığı efsane bir senaryoya sahiptir. Sinemaya damgasını vuran filmleriyle dikkat çeken Ali Atay bu filminde de yine ortaya çok iyi bir iş çıkarmayı başarmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul ve Sarp Apak başta olmak üzere daha birçok ünlü isim yer almıştır. Filmin konusu ise gizli bir örgüt için tetikçilik yapan bir ailenin kuralları ihlal etmesi ve devamın da örgüt tarafından yok edilmeye çalışılmasını anlatmaktadır.
Tür: Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Ali Atay
Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak
18. Kabadayı (2007) – IMDb: 7.8
Türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi aktörlerinden Şener Şen’in başrolünde yer aldığı filmde Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan ve İsmail Hacıoğlu gibi isimlerde rol almıştır. Başarılı yönetmen ve senarist Yavuz Turgul’un unutulmaz filmlerinden biri olan Kabadayı eskilerin sözü dinlenir adamı Ali Osman ve yeni yetme mafyalardan olan Devran’ın amansız mücadelesini anlatmaktadır. Aksiyon ve macera dolu filmde Şener Şen’in efsaneleşen replikleri akıllara kazınmıştır.
Tür: Polisiye, Dram
Yönetmen: Ömer Vargı
Oyuncular: Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, Aslı Tandoğan
19. Dağ (2012) – IMDb: 7.9
Üniversiteyi bitirip bazı şeylerden kaçmak amacıyla askere giden Oğuz askeriyenin delisi Bekir ile birtakım sorunlar yaşar. Ankara’nın hırçın çocuğu Bekir ise uzun zamandır askerdir. Ancak bu iki asker Yaşar Yüzbaşı önderliğinde çıkılan bir operasyonda birbirlerinin hayatını kurtarmak için büyük bir mücadeleye girişeceklerdir. Aksiyon ve macera dolu “Dağ” filmi dünya sinemasına damga vurmuş Türk aksiyon ve macera filmlerindendir. Başarılı yönetmen Alper Çağlar’ın eseri olan filmin başrollerinde Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar rol almıştır.
Tür: Aksiyon, Savaş filmi, Dram
Yönetmen: Alper Çağlar
Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Fırat Doğruloğlu
20. G.O.R.A (2004) – IMDb: 8.0
Genel bakış olarak bilimkurgu ve komedi filmi olarak görünen G.O.R.A filminin listemizde olma sebebi filmin tanıtımları yapılırken de söylenilen bir uzay macerası olmasından kaynaklıdır. Cem Yılmaz’ın en iyi filmlerinden biri olan G.O.R.A Arif Yılmaz isimli genç ve haşarı bir halı esnafının uzaylılar tarafından GORA adı verilen gezegene kaçırılmasıyla başlayan aksiyon ve macera dolu olayları anlatmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Özkan Uğur ve Rasim Öztekin başta olmak üzere daha birçok ünlü isim yer almıştır.
Tür: Bilim-Kurgu, Komedi
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Oyuncular: Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven
has not yet selected any galleries for this topic.