photo sharing and upload picture albums photo forums search pictures popular photos photography help login
Topics >> by >> chaparral_high_school_mendez

chaparral_high_school_mendez Photos
Topic maintained by (see all topics)

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://banjonote62.doodlekit.com/blog/entry/18894528/kancelaria-upad322o347263-konsumencka
http://randolphcollier96.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24213883-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://www.openlearning.com/u/rzeszowprawnik927/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0
https://writeablog.net/hawleyhawley6/kancelaria-upadlosc-konsumencka-7nc3

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka i jej prawne kontekstyBadając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie będę się starać rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Po pierwsze pozostaje wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które zaciągnęły dużo zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego poprawnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
has not yet selected any galleries for this topic.