photo sharing and upload picture albums photo forums search pictures popular photos photography help login
Topics >> by >> westfield_senior_high_lamber

westfield_senior_high_lamber Photos
Topic maintained by (see all topics)

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://zenwriting.net/motionfat5/kancelaria-upadlosc-konsumencka-bx1m
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://zenwriting.net/adwokatrzeszow232/kancelaria-upadlosc-konsumencka-fysk
https://diigo.com/0mm2sk

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka i jej sądowe kontekstyPrzeglądając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule postaram się rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać jedynie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W tej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. Po pierwsze trzeba uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które wzięły dużo zadłużeń i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego stosownym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
has not yet selected any galleries for this topic.