photo sharing and upload picture albums photo forums search pictures popular photos photography help login
Topics >> by >> niskayuna_high_school_pruitt

niskayuna_high_school_pruitt Photos
Topic maintained by (see all topics)

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://blogfreely.net/ellison40ellison/kancelaria-upadlosc-konsumencka-h33z
https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-11-15-43
https://blogfreely.net/adwokat191/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://www.openlearning.com/u/fizjoterapeuta-sanok60/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0

Kancelaria Upadłość Konsumencka Dlaczego upadłość konsumencka jest pożądana?Śledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie postaramy się rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). Obecnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Na wstępie powinno się wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które wzięły wiele zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu stosownego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
has not yet selected any galleries for this topic.