photo sharing and upload picture albums photo forums search pictures popular photos photography help login
İzmir güvenlik kamera sistemleri | profile | guestbook | all galleries | recent

Profile for İzmir güvenlik kamera sistemleri
Name İzmir güvenlik kamera sistemleri (joined 21-Jun-2021)
Username catrinajoiner
Personal URL http://www.filizguvenlik.com.tr/
Location Izmir
turkey
Izmir
Statistics
İzmir güvenlik kamera sistemleri has no images online.
These pages have been viewed a total of 5 times.

View Guestbook : No guestbook messages.


Message from İzmir güvenlik kamera sistemleri

Güvenlik nedir?


Güvenlik, başkalarının neden olduğu potansiyel zarara veya diğer istenmeyen zorlayıcı değişikliklerden korunmak ve bunlara karşı dirençli olabilmeyi ifade eder.

Diğer bir ifadeyle düşman güçlerden korunma anlamına geldiği gibi herhangi bir zarara uğramama durumunu da ifade eder.

Aynı zamanda, amacı istenilen güvenlik durumunu sağlayacak eylem ve bireyler için de kullanılır. Örneğin güvenlik görevlilerine güvenlik denmesi gibi. Bir de güvenlik görevlilerine yardımcı olması için üretilen güvenlik kamera sistemleri vardır.

Güvenlik odağının çevresiyle ilişkisini tanımlayan kavramdır. Aynı çevre farklı odaklar için farklı güvenlik durumlarını ifade edecektir. Örneğin sosyal bir durumu ele aldığı;mı;zda kimileri için güvenli olabilecek süreçler, bir çokları; için zararlı; olabilir. Buradaki denge mekanizması;nı; elbette hukuk sağlayacaktı;r.

Zorlayıcı; Güvenlik Sistemleri: Kendi gücünü çevresi üzerinde değişikliğe sebebiyet verdirtebilmek olarak tanıımlayabiliriz.

Aktif bir savunma ve önleme amacı gözetilir.

Silahlı bir polis memurunun olduğu ortamda suç işlemeye meğilli insanların bundan kaçı;nacağı; durumu örnek olarak verebiliriz. Ancak bunları;n hiç biri güvenlik personelinin akı;llı; güvenlik sistemleri ile birlikteliği kadar etkili olmamaktadı;r.

Koruyucu Güvenlik Sistemleri: Olası; tehdit aktörünü eyleminden vazgeçirmeye yönelik sistemlerdir. Burada yalnızca savunma maksadı gözetilir diyebiliriz. Bu tarlaya çekilen bir çit olabileceği gibi, kapıdaki kilit veya bilgisayarlarımızdaki casus-koruma yazılımı da olabilir.

Uyarı Sistemleri: Kamuoyunda akıllı güvenlik sistemleri olarak bilinen ve tehdit unsurlarını algılama ve güvenlik odaklarını uyarma işlevine sahip olan sistemlerdir. Örneğin yangın tehlikesi gibi tehlikelerden korunmaya yarayan sistemler gibi.


Bir kablosuz sistem bir güç kaynağı gerektirmez ancak düzgün çalışması için güçlü bir wifi sinyali gerektirir. Ve son olarak, ekstra kablolar çalıştırmadan veya wifi sinyali hakkında endişelenmeden hem kablolu hem de kablosuz yetenekleri aynı anda sunan hibrit sistem var.Güvenlik kamera sistemi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler şunlardır: Bütçe, Kameranın amacı (genel amaçlı, ev otomasyonu, evcil hayvan izleme vb.), Kurulum gereksinimleri (dış/iç kurulum, kablolu/kablosuz).

Güvenlik Kamera Sistemi Alırken Şunlara Mutlaka Dikkat EdinizBir kablosuz sistem bir güç kaynağı gerektirmez ancak düzgün çalışması için güçlü bir wifi sinyali gerektirir. Ve son olarak, ekstra kablolar çalıştırmadan veya wifi sinyali hakkında endişelenmeden hem kablolu hem de kablosuz yetenekleri aynı anda sunan hibrit sistem var.Güvenlik kamera sistemi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler şunlardır:

Bütçe

Kameranın amacı (genel amaçlı, ev otomasyonu, evcil hayvan izleme vb.)

Kurulum gereksinimleri (dış/iç kurulum, kablolu/kablosuz).
Diğer Kaynaklar:

DergiPark Profilim

Akıllı Ev Sistemleri ve Akıllı Ev Güvenliği Araştırması

SeedAndSpark Profilim

SpeakerDeck Profilim

Vietnam Profili