photo sharing and upload picture albums photo forums search pictures popular photos photography help login
Topics >> by >> 5_typ_gril_jak_si_vybrat

5_typ_gril_jak_si_vybrat Photos
Topic maintained by (see all topics)Vy jste vědomi si toho, že pro grilování je k dispozici mnoho možností ohřevu a paliva. Každý zdroj paliva má svou vlastní výhody a nevýhody. Některé mohou změnit chuť vašeho jídla. Dnes se blíže podíváme na některé z různých typů luxusní grily, které využívají každý z těchto zdrojů paliva.

Grily na dřevěné uhlí
Venkovní kuchaři milují grily na dřevěné uhlí z mnoha důvodů. Gril na dřevěné uhlí se snadno používá a labužníci touží po kouřové, bohaté chuti, kterou dřevěné uhlí dodává.

Všechny grily na dřevěné uhlí fungují s několika základními podobnostmi. Přívod vzduchu se nachází poblíž spodní části grilu a lze jej nastavit ručně. Vzduch vstupuje do grilu přes zapálené dřevěné uhlí. Poté vystupuje přes další větrací otvor nahoře. Tato funkce je podobná jako u kamen na dřevo. Gril se zahřeje rychleji, pokud jím bude procházet více vzduchu.

Kotlíkové grily na dřevěné uhlí
Nejrozšířenějším typem grilu na dřevěné uhlí je kotlíkový gril. Vypadají jako konvice. Mezi základní součásti těchto grilů patří zaoblená základna, těsně přiléhající víko, stojan a grilovací rošty. Dřevěné uhlí je umístěno v dno a gril je zvednutý na malém roštu, který umožňuje popelu odpadávat ze zdrojů tepla a udržuje rovnoměrné proudění vzduchu.

Kamado grily
Grily na dřevěné uhlí Kamado, nazývané také keramické udírny nebo „grily na vejce“, jsou pokročilejší verzí grilu na dřevěné uhlí. Za posledních 10 let si získaly oblibu. Grily Kamado dodržují stejné principy jako kotlové grily, s několika rozdíly.

zahradní gril na dřevěné uhlí má oválnější tvar a vypadá jako vejce. Jsou mnohem těžší než kotlový gril, protože tento typ grilu je obvykle vyroben ze silnějšího keramického materiálu a může vážit kdekoli mezi 150–500 librami, v závislosti na velikost.

Grily na pelety
Přestože jsou grily na pelety na trhu již asi 30 let, za posledních 5 let se staly žhavým artiklem v grilování jako pohodlná a chutná volba. Jednou z nejatraktivnějších věcí na grilu na pelety je to, že skutečně funguje jako udírna i gril, díky čemuž je hybrid obou fantastickým prodejním prvkem.

Dřevěné pelety potravinářské kvality o velikosti hrachu černookého se vloží do násypky a dodají se do hrnce se šnekem. V závislosti na teplotě, kterou nastavíte pro váš gril, se termostat nebo hořák elektronicky přizpůsobí tak, aby udržely venkovní grily. na správnou teplotu. Po nastavení sporáku na vámi preferovanou teplotu je potřeba jen velmi málo úprav.

Grily na plyn a propan
Podle Hearth Patio and Barbecue Asociace (HPBA), 72 % domácností v USA má gril a více než 200 000 000 lidí si užívá vaření venku. Můžete si vybrat z mnoha stylů a většina z nich jsou propan nebo přírodní g tak jako.

Část přitažlivosti plynových grilů spočívá v tom, že jsou pohodlné, rychle se zahřívají a je k dispozici mnoho doplňků, které umocní zážitek z vaření. Postranní hořáky, světla, integrované teploměry a vyhrazená místa na opékání masa jsou příslušenstvím. V tomto odvětví dochází vždy k novému vývoji.
has not yet selected any galleries for this topic.